Ubytování Velká Fatra

Chcete se vydat do krásného pohoří a vidět krásnou přírodu nebo poznat dochovalé památky?
Vypravte se do Velké Fatry a podívejte se a naši nabídku chat nebo chalup.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Tajov

(kód objektu: 5251)

Lokalita: Velká Fatra - Tajov
Koupání: 9 km
Maximální počet osob: 6
Parkování:
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 4 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 17 150 Kč za týden

Velmi pěkně zařízená chata na polosamotě nad obcí Tajov, v krásném prostředí Velké Fatry. Chata je umístěna v nadmořské výšce 720 m v příjemném horském prostředí obklopeném lesy. Ideální ubytování pro …

Detail ubytování

Chalupa - Staré Hory

(kód objektu: 5219)

Lokalita: Velká Fatra - Staré Hory
Koupání: 20 km
Maximální počet osob: 8+2
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 3 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 11 900 Kč za týden

Pěkná chalupa se saunou a venkovním posezením s krbem se nachází v blízkosti lesa, v obci Jelenská Dolina, v překrásné krajině mezi CHKO Velká Fatra a NP Nízké Tatry. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky Velké Fatry

  • Hrad Blatnica – Zříceninu hradu Blatnica nalezneme nad obcí Blatnica a Gaderskou dolinou. První známá písemná zmínka o hradu Blatnica sice pochází z roku 1252. Zachovaly se zbytky opevnění, střílen i kruhové bašty. Velká část hradu je ukryta v lese. Hrad byl vystavěn k ochraně obchodní cesty do Nitry.
  • Památník SNP v Banské Bystrici – je jeden z nejvýznamnějších památníků nacházejících se na Slovensku. Nachází se v centru Banské Bystrice. Jde o dílo architekta Dušana Kuzmy, které dodnes patří mezi nejpozoruhodnější moderní architektonická díla na Slovensku. Památník byl dokončen v roce 1969. Pár km od Banské Bystrice je k pronajmutí Chatu – Tajov nebo Chalupu – Staré Hory.
  • Sklabiňa (Sklabiňský Podzámok) – výrazná a známá zřícenina středověkého hradu a renesančního zámku na vrcholu nepříliš výrazného zalesněného kopce nad obcí Sklabinský Podzámok, asi 7,5 km východně od metropole oblasti Turiec – Martina. První písemná zpráva o hradě je z roku 1309.
  • Múzeum slovenskej dediny – Muzeum slovenské vesnice v Martině je největší přírodní expozicí na Slovensku. Rozkládá se na celkové ploše 28 ha v přírodní scenérií a nachází se v něm téměř 150 objektů slovenské lidové architektury, pocházejících z celého Slovenska, převážně ale ze severozápadního Slovenska. Expozice byla poprvé veřejnosti zpřístupněna v roce 1972.

Přírodní krásy na Velké Fatře

Krásná příroda, spoustu jeskyň, nejvyšších a nejznámějších vrcholů, turistických tras nebo navštivte Národní park Velká Fatra. Jako Chráněný přírodní výtvor byla vyhlášena Harmanecká jeskyně nebo navštivte spoustu vodopádů oplývající Velku Fatru.

  • Národní park Velká Fatra – je nejmladším z 9 národních parků na Slovensku. Národní park spolu s ochranným pásmem zabírá téměř celé území Velké Fatry, jež patří k vnějším Západním Karpatům. Po vstupu Slovenska do EU byl národní park zařazen do soustavy chráněných území evropského významu Natura 2002.
  • Harmanecká jeskyně (Harmanecká jaskyňa, Biela jaskyňa) – Harmanecká krápníková jeskyně se nachází v Kremnických vrších, nedaleko obce Harmanec, na severním svahu vrchu Kotolnica. Roku 1968 byla jeskyně vyhlášená jako Chráněný přírodní výtvor. Zdobí je krápníkové útvary všech možných druhů.
  • Čierny kameň (1 479 m) – Snad nejznámější vrchol Velké Fatry a jedno z nejmohutnějších vápencových bradel tohoto pohoří. Skutečně velice strmé skalní srázy má Čierny kameň směrem k osadě Liptovské Revúce a na druhou stranu směrem do Ľubochnianske doliny.
  • Ostredok (1 592 m) – Nejvyšší vrchol Velké Fatry, který leží na hlavním hřebeni v jeho holní – travnaté části. Leží mezi vrcholy Krížne a Suchého vrchu. Z vrcholu se otevírají nádherné výhledy na podstatnou část Velké Fatry, ale i některé okolní horské celky.
  • Vodopády ve Velké Fatře – Svätojanský vodopád, Vrátňanský vodopád, vodopád Revúcký mlyn, Vodopád V Zadkoch, Vyšný Borišovský vodopád, Nižný Borišovský vodopád, Suchý Belianský vodopád, Vodopád Bukovinka, Borišovský vodopád

Aktivní dovolená Velká Fatra

Užijte si i mnoho sportu a letních aktivit ve Velké Fatře. Cykloturostika, paragliding, bobová dráha, lezecká stěna nic z toho si nenechejte ujíta navštivte FunArenu v Donovalech.
10 km od Donoval si můžete pronajmout jednu z našich chalup Chalupu – Staré Hory.

  • FunArena Donovaly – Donolaly jsou adrenalinové středisko. Tobogánová dráha, lanové centrum, lezecká stěna (nejvyšší na Slovensku), trampolíny, skákací hrad a dětské lanové centrum.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990