Chaty a chalupy - Strážovské vrchy

Pokud nevíte, kam na dovolenou a máte rádi přírodu, sport, kulturu a nebo netradiční zážitky, tak vás Strážovské vrchy určitě nezklamou.
Pronajměte si jednu z našich chat nebo chalup a poznejte krásy a přírodu Stražovských vrchů.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Látkovce

(kód objektu: 5289)

Lokalita: Strážovské vrchy - Látkovce
Koupání: 10 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 2 km
Restaurace: 300 m
Cena od: 9 520 Kč za týden

Pěkně zařízená rekreační chata situovaná na prostorném pozemku s jezírkem, dětskou houpačkou a skluzavkou. Hostům je navíc k dispozici zahradní domek s patrovým lůžkem a travnatý dvorec, na kterém je možné …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky Strážovských vrchů

Pokud nechcete zahálet, v okolí najdete spoustu památek, které lákají k prozkoumání. Navštívit můžete zajímavosti nedalekých míst jako je například zámek Bojnice nebo si prohlédnout hrady v širším okolí.

  • Hrad Bojnice (Bojnický zámek) – patří k nejstarším a nejvýznamnějším památkám na Slovensku. Nachází se zhruba 90 km od našich hranic ve stejnojmenné obci asi 8 km od centra okresního města Prievidza. Je to romantický zámek, s částečně ponechaným původně gotickým a renesančním základem hradu. Archivně doložené dokumenty spadají až do 12. století. V roce 1970 byl prohlášen za Národní kulturní památku. 10 km od zámku si můžete pronajmout Chatu – Látkovce nebo Chatu – Bojnice.
  • Trenčínský hrad (Trenčiansky hrad) – je velký starý hrad, který se tyčí přímo nad slovenským městem Trenčín. Je národní kulturní památkou Slovenska. Na hradě jsou umístěny expozice Trenčínského muzea (založeného roku 1877), vztahující se k dějinám regionu Trenčín a samotného hradu.
  • Košecký hrad (Hrad Košeca) – leží na nejvyšším, částečně skalnatém výběžku dominantního zalesněného kopce, který je součástí Trenčianské vrchoviny. První zmínka o hradu pochází z roku 1272. Roku 1670 ho obsadilo a následně záměrně zničilo císařské vojsko. Od té doby zříceniny rychle chátraly a výsledkem je dnešní stav.

Přírodní krásy ve Strážovských vrchších

  • Strážov – (1 213 m) – nejvyšší hora Strážovských skal. Strážov je tvořen rozsáhlými příprovými tělesy hronika ležícími na fatriku. Dříve byl vyčleněný i dílčí stažovský příkop, dnes zařazovaný do považkého příkrovu, který byl součástí hronika. Oblast je tvořena hrubými vrstvami vápenců a dolomitů.
  • Prepoštská jeskyně (Prepoštská jaskyňa) – se nachází téměř v centru lázeňského města Bojnice. Samotná jeskyně je chráněna mohutným skalním převisem. Vznikla činností termálních pramenů, jejichž minerály se ukládaly a vytvářely travertínovou kopu.
  • Vápeč – je nejkrásnější hora Stražovských vrchách. V roce 1993 byla vyhlášena přírodní národní rezervací. Svahy jsou tvořeny hlavně hornotriasovými dolomity. Vrchol tvoří wettersteinské vápence.

Aktivní dovolená Strážovské vrchy

Máte rádi spíš sport? Ve Strážovských vrchách si můžete zkusit bowling, minigolf, tenis nebo cykloturistiku. Ve vesnice Bojnice najdete sportovní areál a nebo ZOO. Další různé aktivity a projížďka na koni vás tak nemine.

  • ZOO Bojnice – Návštěvu ZOO rozhodně nevynechte. Rozlehlá zahrada je na kopci a jako na dlani z ní budete mít výhled nejen na vedle stojící zámek, ale i na nedaleké město Prievidzu, rozkládající se v údolí pod Bojnicemi.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990