Štiavnické vrchy - ubytování

Láká vás místo plné krásné přírody, spousty hradů, rozhleden a jezer? Tak přijeďte do oblasti Slovenského středohoří do Štiavnických vrchů a pronajměte si jednu z našínabídky chat nebo chalup.

Nalezeno 3 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Sklenné Teplice

(kód objektu: 5292)

Lokalita: Štiavnické vrchy - Sklenné Teplice
Koupání: 500 m
Maximální počet osob: 12
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 500 m
Restaurace: 500 m
Cena od: 32 270 Kč za týden

Dobře zařízená zrekonstruovaná chalupa uprostřed přírody v blízkosti lesa. Vhodné ubytování pro větší rodinu či skupinu přátel. …

Detail ubytování

Chalupa - Pliešovce

(kód objektu: 5048)

Lokalita: Štiavnické vrchy - Pliešovce
Koupání: 5 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 5 km
Restaurace: 5 km
Cena od: 19 880 Kč za týden

Útulná chalupa se saunou se nachází na absolutně klidném místě 5 km od obce Pliešovce. Doporučujeme navštívit známé termální koupaliště Kováčová (40 km). …

Detail ubytování

Chata - Kováčová

(kód objektu: 5023)

Lokalita: Štiavnické vrchy - Kováčová
Koupání: 200 m
Maximální počet osob: 6+1
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 700 m
Restaurace: 500 m
Cena od: 8 960 Kč za týden

Rekreační chata se nachází v chatové osadě, která je vzdálena pouhých 500 m od termálního koupaliště Kováčová a v jejíž blízkém okolí se nachází 15 km běžeckých tratí. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Přírodní krásy – Štiavnické vrchy

Místo plné přírodních pámátek, rezervací a chráněných území jsou Štiavnické vrchy. V Banské Štiavnice navštivte Počúvadlianské jezero nebo u Vyhne Kamenné moře. Centrem oblasti je CHKO Štiavnické vrchy, vyhlášení již roku 1979.

  • Počúvadlianské jezero (Počúvadlo) – Umělou vodní nádrž – jezero Počúvadlo najdeme přibližně 9 kilometrů jižně od města Banská Štiavnica v Chráněné krajinné oblasti Štiavnické vrchy. Pro potřeby důlních upravárenských zařízení tu byl budován od začátku 16. stol. do poloviny 19. stol. unikátní vodohospodářský systém umělých vodních nádrží tzv. tajchů. V blízkosti jezera máme k pronajmutí jednu z našich chat Chatu – Královce-Krnišov.
  • Sitno (1 009 m n. m.) – nejtajemnější horou Slovenska. Leží asi 5 kilometrů jižně od Banské Štiavnice.Tento stratovulkán patří díky rozloze přes 2 000 km čtverečních mezi největší sopky v Evropě. Má kráter 18 a 22 km a a je to národní přírodní rezervace. Podle Cimrmana zde „vojsko trpezlivo čaká v pivnici“
  • Putikov vŕšok – je nejmladší vyhasnutá čedičová sopka ležící asi 0,5 km východně od obce Tekovská Breznica v okrese Žarnovica na Středním Slovensku. Oblast Putikova vŕška je přírodní památkou a je chráněná 5. stupněm ochrany.
  • Kamenné moře (Kamenné more) – já přírodní rezervací nacházející se na svazích vrcholu Kamenná u městečka Vyhne ve Štiavnických vrších bylo největším ryolitovým kamenným mořem v Západních Karpatech. Rezervací byla vyhlášena již v roce 1937.

Kultura a památky Štiavnických vrchů

Štiavnické vrchy nabízí nepřeberné množství památek a kulturního vyžití. Pokud milujete hrady navštivte zříceninu hradu Sitno. V centru obce Zvolena najdete krásný Zvolenský hrad a v Banské Štiavnice zámek Nový zámek.

  • Sitno hrad – pod vrcholem Sitna – nejvyšší hory Štiavnických vrchů se nachází stejnojmenný hrad Sitno. Hrad je spíše zříceninou. Začal se budova v 13. století. Zbytky zemních valů a dokonce kamenných zídek původního výšinného hradiště jsou v terénu patrné dodnes.
  • Rozhledna na Sitně – rozhledna na Sitně (1 009 m n. m.), nejvyšším vrcholu Štiavnických vrchů je pravděpodobně nejstarší rozhlednou střední Evropy. Poslední obnovy se rozhledna dočkala v roce 1983 a svému účelu slouží dodnes. Sitnianská rozhledna dosahuje výšky asi 11 m.
  • Zvolenský hrad – Zvolenský hrad nebo Zvolenský zámek je hrad (zámek) nacházející se v centru Zvolena. . Architektura Zvolenského zámku byla vyvrcholením uměleckých snah 14. století. Je to národní kulturní památka. Nedaleko si můžete pronajmout Chatu – Kováčová nebo Chalupu – Pliešovce.
  • Nový zámek (Nový zámok) – Bílá silueta Nového zámku jako němý strážce shlíží ze své výšiny na historické centrum města Banská Štiavnica. Zámek je šestipodlažní renesanční budova se čtyřmi baštami a střílnami. Byl postaven v letech 1564 – 1571 jako strážní věž během bojů proti Turkům.

Aktivní dovolená a Štiavnické vrchy

Pokud máte radši aktivnější nebo naopak odpočinkovou dovolenou pro turisty je tu sportovní hala, sportovní areál, cykloturistika, fitcentrum, masáže, sauny, termální koupaliště a nebo jízda na koni.

  • Jízda na koni – nenechte si ujít pohled ze sedla. Nabízí ho ranč v Kováčově, u kterého si můžete pronajmout Chatu – Kováčová.
  • Termální koupaliště Holidaypark Kováčová – rekreační areál Termální koupaliště Kováčová lěží v údolí Hrona. Pramen termální vody objevili náhodou při geologickém výzkumu roku 1898 – 1899.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990