Chaty a chalupy Slovenský ráj

Slovenský ráj je skutečným klenotem slovenské přírody. Slovenský ráj láká spoustou vrcholů, roklí, hlubokými kaňony a vysokými vodopády, které jsou hlavními lákadly Slovenského ráje. Slovenský ráj je nejlepší místem na strávení krásné dovolené a proto pro vás máme hned několik nabídek k ubytování v této části Slovenska.

Nalezeno 3 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Teplička

(kód objektu: 5167)

Lokalita: Slovenský ráj - Teplička
Koupání: 5 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 2 km
Restaurace: 7 km
Cena od: 14 700 Kč za týden

Rekreační chata se stylovým, dřevem obloženým interiérem a prostornou terasou se nachází v chatové osadě u lesa. Hostům je také k dispozici pěkný altánek s grilem. …

Detail ubytování

Chalupa - Teplička

(kód objektu: 5296)

Lokalita: Slovenský ráj - Teplička
Koupání: 5 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1 km
Restaurace: 5 km
Cena od: 14 700 Kč za týden

Zrekonstruovaná chata se nachází v chatové osadě u lesa poblíž města Teplička. Hostům je k dispozici prostorný travnatý pozemek s ohništěm, zahradním posezením a houpačkou. V okolí jsou ideální podmínky …

Detail ubytování

Chata - Košiarny Briežok

(kód objektu: 5157)

Lokalita: Slovenský ráj - Košiarny Briežok
Koupání: 3 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 3 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 8 470 Kč za týden

Hezká chata je situovaná v krásné zeleni, v srdci Slovenského ráje. Hostům je k dispozici prostorný travnatý pozemek s ohništěm, zahradním posezením s dřevěným a plastovým nábytkem a dětskou …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Přírodní krásy slovenského ráje

Slovenský ráj je území na východním Slovensku v oblasti Spiše.
Od roku 1988 je vyhášen jako národní park.Toto území je známé svými roklinami a kaňony, které jsou zabezpečeny žebříky, stupačkami a jinými pomůckami. Téměř celou oblast Slovenského ráje pokrývají lesy – zabírají cca 90 % celkové plochy území.

  • Národní park Slovenský ráj – je jedním z devíti národní parků na Slovensku. Národní park se nachází v pohoří Slovenský ráj na východě Slovenska v severní části Slovenského rudohoří. V parku se nachází jedenáct národních přírodních rezervací a osm přírodních památek. Park nabízí 300 km turistických stezek, často opatřených žebříky, řetězy a mosty. Ve Slovenské ráji je okolo 350 jeskyní, ale jen Dobšinská ledová jeskyně je otevřena pro veřejnost.
  • Závojový vodopád – Závojový vodopád nacházející se v Sokolí roklině je nejen nejvyšším vodopádem Slovenského ráje, ale se svými 75 metry také druhým nejvyšším vodopádem Slovenska. Závojový vodopád je ve skutečnosti kaskádou pěti vodopádů, které jsou napájeny vodami Sokolího potoka.
  • Sokolia dolina – je snad nejzastrčenější a největší roklinou Slovenského ráje. Kolem něj se dostaneme po odvážně vedené soustavě žebříků a lávek. Kromně největšího vodopádu (Závojový vodopád) se v roklině nachází také Vyšný vodopád, Bočný vodopád a Skalný vodopád. Sokolia dolina byla objevena jako jedna z posledních a to v roce 1910.
  • Suchá Belá – Roklina Suchá Belá je snad nejznámější roklinou Slovenského ráje. A také jednou z největších a nejkrásnějších roklin, která je zpřístupněna soustavou odvážně vedených žebříků, lávek, můstků a stupaček. Roklina se nachází v severní části Slovenského ráje v blízkosti turistického centra Podlesok.
  • Dobšinská ledová jeskyně – (Dobšinská ľadová jaskyňa) – největší jeskyně u městečka Dobšiná, která byla objevena v roce 1870, je jednou z nejvýznamnějších ledových jeskyní, a to nejen v Evropě, ale i v měřítku celosvětovém. V roce 1964 byla vyhlášena národní památkou a v roce 2000 pak zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.
  • Ondrejisko (1270 m n. m.) – je nejvyšším bodem Slovenského ráje. Nachází se v jihozápadní části pohoří asi 8 km severozápadně od Dobšiné. Částečně zalesněná hora poskytuje výhled na Slovenský ráj, Nízké a Vysoké Tatry. Za dobrých podmínek je vidět i Spišský hrad.

Kultura a památky ve slovenském ráji

  • Kostel Nanebevzetí Panny Marie (Spišská Nová Ves) – v Spišské Nové Vsi je kostel z 13., 14. nebo 15. století a kostel s nejvyšší kostelní věží na Slovensku, jejíž výška je 87 metrů. Přesné datum postavení kostela není známo. Věž byla nejdříve dřevěná, později byla nahrazená kovovou. Pár kilometrů od Spišské Nové Vsi si můžete ubytovat v Chatě – Hnilčík-Ráztoky, Chatě – Košiarny Briežok nebo Chatu – Teplička.
  • Spišský hrad – národní kulturní památka, která se nachází na travertinovém kopci nedaleko od městečka Spišské Podhradie. Od roku 1993 na seznamu památek UNESCO. První zmíňka o hradě byl v roce 1249. Spišský hrad patří nejen k největším hradům Slovenska, ale i střední Evropy. V blízkosti hrad pronajímáme Chatu – Teplička nebo Chalupu – Levoča.

Aktivní dovolená – Slovenský ráj

Je vám bližší aktivní dovolená? Ve Slovenském ráji ji opravdu strádat nebudete. Spoustu tras můžete chodit pěšky. Toto prostředí je doporučeno spíše na tůry a nebo pro cyklistiku. Odpočinout si zde můžete třeba na minigolfu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990