Chaty a chalupy - Povážský Inovec

Jestli přemýšlíte, kam na dovolenou, a máte ráda přírodu, hrady, kostely, skály, minerální prameny nebo vhodnou oblast na turistiku, tak se určitě vydejte do Považského Inovce a pronajměte si jednu z našich chat nebo chalup.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Duchonka - Nemečky

(kód objektu: 5129)

Lokalita: Povážský Inovec - Duchonka - Nemečky
Koupání: 50 m
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 500 m
Restaurace: 4 km
Cena od: 14 420 Kč za týden

Nová, prostorná a moderně zařízená chata leží pouhých 50 m od vodní nádrže Nemečky. Do známého rekreačního střediska Duchonka dojdete pěšky za 15 minut. Za návštěvu stojí i osada Kulháň …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky – Povážský Inovec

Považský Inovec se nachází na západním Slovensku a patří do Fatransko-tatranské oblasti.
Objevte třeba nejstarší památkou je Rotunda sv. Jiří, zříceniny, středověké hrady, nejstarší jeskyně a nebo lázeňské měto na Slovensku.
Kostolec (hradiště) – je velkomoravské hradiště a významná archeologická lokalita v pohoří Považský Inovec. Nachází se zde ohrazený areál dvorce s částečně zrekonstruovaným palisádovým opevněním s bránou, vnitřními palisádami, zděným půdorysem předrománské rotundy a základy obytných a několika hospodářských budov. Součástí je i model strážní věže a pohřebiště. Kostolec je národní kulturní památkou.

 • Rotunda svatého Jiří – (Rotunda svätého Juraja) – je římskokatolická kaple severně od Nitrianské Blatnice. Po chází z 9. století. Tedy z předvelkomo­ravského období. Je to jedna z nejstarších staveb, nejstarších rotund a nejstarší stojící kostel na Slovensku. Rotunda je národní kulturní památkou.
 • Topoľčiansky hrad – je zřícenina středověkého hradu z 13. století. Hrad se vypíná na skále z dolomitového vápence v jihovýchodní části Považského Inovce, přímo nad obcí Podhradie ve výši 525 m.
 • Piešťany – jsou lázeňské město na Slovensku,na řece Váh. Leží v Trnavském kraji. Lidé do Piešťan jezdí kvůli inerálním pramenům. Které nikdy nezamrzají.
 • Beckov (Beckovská hrad) – je rekonstruovaná hradní zřícena na strmém, 60 metrů vysokém skalisku nad městečkem Beckov. Hrad je Národní kulturní památkou SR. První zmíňky o Beckově jsou v roce 1208.
 • Tematín (Tematínský hrad) – je zřícenina hradu na Západním slovensku v pohoří Považský Inovec. Od jeho vzniku v 13. století vystřídal mnoho majitelů. Začátkem 18. století byl těžce poškozený a od té doby pustl. V okolí je chráněné území Tematínské vrchy. Patří do katastru obce Lúka.

Přírodní krásy – Povážský Inovec

Geomorfologicky se dělí na Vysoký Inovec, Nízký Inovec, Krahulčie Vrchy a Inovecké předhůří.
Poznejte nejvyšší vrch Inovec a nebo jednu z nejstařších jeskyní na Slovensku Čertovu pec.

 • Čertova pec – je malá krasová jeskyně, která se nalézá na úpatí vrchu Nad Lipovcom, asi 8 kilometrů od Piešťan. Byly s ní nalezeny nejstarší známky jeskynního osídlení na Slovensku. V roce 1981 bylo prohlášena chráněným přírodním útvarem.
 • Tematínské vrchy – jsou chráněným uzemím v pohoří Považský Inovec na Západním Slovensku. Mezi území evropského významu Natura 2000 byly zařazeny v roce 2004. Nejcennější části byly prohlášeny za chráněná území již dříve. Národní přírodní rezervace Tematínska lesostep (1976), národní přírodní rezervace Javorníček (1982) a přrodní rezervace Kňaží vrch (1988).
 • Javorníček – je národní přírodní rezervace v pohoří Považském Inovci, přibližně 1 km od zříceniny Tematín. Rezervací je od roku 2004 součastí území evropského významu Tematínské vrchy. Na území rezervace platí 5. stupeň ochrany.
 • Visiace skaly – jsou přírodní památkou SR v pohoří Považský Inovec v podcelku Krahulčí vrchy. Vyhlášena byla v roce 1994, bez ochranného pásma. Na území památky platí 4. stupeň ochrany.
 • Inovec (1042 m n.m.) – je nejvyšším bodem Považského Inovce. Nachází se mezi vesnicemi Selec a Dubodiel asi 10 km jižně od Trenčína. Na západních svazích Inovce leží přírodní rezervace Považský Inovec. Vrchol pokrývá vzrostlý les a neposkytuje žádný výhled.
 • Bílé karpaty (Biele Karpaty) – území se rozkládá na obou stranách hranice a zasahuje tak do Čerské i Slovenské republiky. Nejvyšším vrchol je Velká Javořina 970 m.n.m.

Aktivní dovolená

V oblasti se nachází několik desítek kilometrů značených cest, které jsou většinou nenáročné nebo jen mírně náročné. Převážná většina tras je i průjezdná pro cyklistiku. Pro lezce je určeno hlavně Beckovské hradné bralo, ale i několik cvičných terénů u hradu Tematín anebo v Sokolích skalách.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990