Ubytování Pieniny

V Pieninách vás čeká spousta jeskyň, přelom na Dunajce, mnoho významných vrcholů, které byste si neměli nechat ujít. V Pieninách je spousta krásných cest na kole, proto se vydejte sem nejen za turistikou, ale i za sportem a pronajměte si některou z naším pohodlných chat.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Malý Lipník

(kód objektu: 5068)

Lokalita: Pieniny - Malý Lipník
Koupání: 50 m
Maximální počet osob: 10+2
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 3 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 16 730 Kč za týden

Velmi pěkná rekreační chata se saunou se nachází v chatové osadě Verlišky (3 km za obcí Malý Lipník), pouhých 50 m od řeky Poprad. Okolní lesy poskytují dobré podmínky pro …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Přírodní krásy Pienin

Pieniny je nejmenší Národní park na severním Slovensku. Nachází se v západních Pieninách u hranice s Polskem. Naleznete zde několik krásných útvarů, nejvyšší vrcholy nebo třeba Jarabinský průlom.

  • Jarabinský průlom (Jarabinky prielom) – Jarabinský prielom se nachází jihovýchodním výběžku Pienin na styku s celky Lubovnianská vrchovina a Spišsko – šarišské medzihorie. V roce 1967 byl Jarabinský prielom vyhlášen za chráněný přírodní výtvor, později za přírodní rezervaci.
  • Travertínové jezírko – je jedním z největších a nejatraktivnějších přírodních útvarů v lázeňské obci Vyšné Ružbachy. Je známé jako Kráter. Je obklopeno pozoruhodným travertinovými valem s teplotou minerální vodou až do 23 stupňů, což zajišťuje, že kráter v zimním období nezamrzá. V roce 1967 bylo prohlášeno za chráněný přírodní výtvor. 1 km odtud si můžete pronajmout Chalupu – Vyšné Ružbachy.
  • Lubovnické koupele (Lubovnianské kúpele) – jsou rekreační koupelovou osadou v Spišsko-šarišskom medzihorí. V polovině 19. století vznikly minerální prameny, který dokážou pomoci při zažívacích problémech. V obci je také lesopark se zajímavými dřevinami a volným přístupem v minerálním pramenům. V této obci si můžete přímo pronajmout Chatu – Lubovnianské kúpele a nebo Chata – Malý Lipník, která je vzdálena jen 15 km.
  • Vysoké Skalky (1 050 m)– jsou nejvyšším boden Pienin. Nacházejí se nad vsí Straňany asi 13 km severně od Podolínce. Slovenská část leží na území okresu Stará Lubovňa. Na polských svazích se nachází Přírodní rezervace Wysokie Skałki.
  • Prielom Dunajca – (Průlom na Dunajce) – Je to nejhodnotnější území Pienin, s hlubokými kaňony, meandry řeky zařezanými hluboko do skal,nepřístupnými skalními bradly a dalšími útvary. Tento krásný kout přírody je na pomezí Slovenska a Polska v regionu Zamaguří. Roku 1967 vyhlášená jako národní přírodní rezervace. Jelikož je prielom je na uzemí Slovenska i Polska, tak bez problémů se dá přecházet do Polska (a naopak), bez problémů se dají naplánovat krásné a logické túry.
  • Tři koruny – z nejzajímavějších přírodních útvarů Pieninského národního parku je vrch Tři koruny (982m nm) ležící na levém břehu řeky Dunajec. Krásu vápencových věží lze obdivovat pouze během plavby na voru po Dunajci, protože se masiv nachází v polské části centrálních (Wlaścivych) Pienin.

Kultura a památky v Pieninách

  • Ľubovniansky hrad – (Hrad Ľubovňa)– nachází se na vápencovém kopci nad městem Stará Ľubovňa. Byl postaven začátkem 14. století jako hraniční strážní hrad na ochranu obchodních cest do Polska.
  • Klášter Kartuziánů – (Kláštor kartuziánov) – Národní kulturní památka Klášter kartuziánů leží při obci Červený kláštor 6 km na východ od města Spišská Stará ves. Klášter byl obydlen mnichy kartuziánského a kamaldulského řádu. V současnosti je areál kláštera přední expozicí Východoslovenského muzea, která je věnována historii kláštera a životu jeho obyvatel. Její součástí jsou také umělecko-historické památky z obce Červený Kláštor.
  • Ľubovnianske muzeum v přírodě – skanzen založený v roce 1984, najdete v podhradí Ľubovniansky hradu. Skanzen okumentuje vývoj lidového stavitelství v oblasti Staré Ľubovňe.

Aktivní dovolená Pieniny

Dovolená v Pieninách je vysněná dovolená všech. Nabízí spoustu turistických a hlavně hodně cyklo tras. Také můžete zkusit sjíždět Dunajku, rafting nebo kánoje.

Pltnictví na Slovensku – pltnictví (vorařství) používaného v minulosti k přepravě po vodě, má na Slovensku dlouhou tradici. V minulosti bývala jedním z důležitých i když často nebezpečným způsobem dopravy na Slovensku. Splavování začíná z přístaviště pltí v Červeném Kláštore a nebo z přístavu „Pod lipami“ u muzea Červený Kláštor a končí v Lesnici, u bývalého turistického hraničního přechodu s Polskem. Cesta je 10 km dlouhá.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990