Chaty Nízké Tatry

Nevíte kam na dovolenou? Navštivte druhé nejnavštěvovanější pohoří Slovenska. Je to chráněný Národná park, který vás zaručeně překvapí. Je tu spoustu, jeskyň, jezer, vodopádů a krásných vrcholů.

Nalezeno 3 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Studio - Donovaly

(kód objektu: 5056_2)

Lokalita: Nízké Tatry - Donovaly
Koupání: 25 km
Maximální počet osob: 2+2
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: Studio
Obchod: 2 km
Restaurace: 0 m
Cena od: 12 670 Kč za týden

Komfortně zařízené apartmány jsou součástí moderního apartmánového domu, který se nachází v Donovalech v nadmořské výšce 980 m n. m. Místo je díky své poloze a čistému horskému vzduchu …

Detail ubytování

Apartmán - Donovaly

(kód objektu: 5056_1)

Lokalita: Nízké Tatry - Donovaly
Koupání: 25 km
Maximální počet osob: 2+2
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 2 km
Restaurace: 0 m
Cena od: 12 670 Kč za týden

Komfortně zařízené apartmány jsou součástí moderního apartmánového domu, který se nachází v Donovalech v nadmořské výšce 980 m n. m. Místo je díky své poloze a čistému horskému vzduchu …

Detail ubytování

Chata - Jarabá

(kód objektu: 5152)

Lokalita: Nízké Tatry - Jarabá
Koupání: 10 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 800 m
Restaurace: 800 m
Cena od: 10 640 Kč za týden

Rekreační chata se nachází v krásném prostředí, na pozemku, který je z jedné strany obklopen hustým lesem a z druhé strany malebným pstružím potokem. Okolní lesy jsou také ideální pro …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Přírodní krásy nízkých Tater

Nízké Tatry jsou po Vysokých Tatrách druhým nejnavštěvovanějším pohořím Slovenska. Nízké Tatry se dělí na celistvější východní část – Kráľovohoľské Tatry a západní – Ďumbierské Tatry. Vydejte se taky na nejvyšší vrch Nízkých Tater Ďumbier nebo prozkoumat okolí Brankovského vodopádu. Navštívit můžete i Jeskyni mrtvých netopírů nebo Stanišovkou jeskyni.

 • Ďumbier – nejvyšší hora Nízkých Tater, nachází v hlavním hřebeni mezi Krúpovou Holou a Králičkou. Asi nejvíce upoutá jeho ledovcový kotel při pohledu od severu. 4 kilometry od tohoto vrcholu ve vesnici Jarabá vám rádi pronajmeme chatu v této oblasti. (Chata – Jarabá)
 • Brankovský vodopád – je nejvyšším vodopádem celých Nízkých Tater a třetí nejvyšší vodopád celého Slovenska. Nachází se v severozápadním cípu tohoto rozlehlého pohoří. Vodopád vznikl přepadem horského potoka přes vápencovou skalní hranu.
 • Jeskyně mrtvých netopýrů – (Jaskyňa mŕtvych netopierov) – patří mezi nejrozsáhlejší a nejvýznamnější vysokohorské jeskyně na Slovensku. Nachází se v centrální části hřebene Nízkých Tater v Ďumbierském krasu.Je třetí nejdelší jeskynním systémem a pátá nejhlubší jeskyně na Slovensku.
 • Stanišovská jeskyně – (Stanišovská jaskyňa) – se nachází v Jánské dolině u obce Liptovský Ján.
  Je to přírodní památka. Jeskyně je zpřístupněna pro veřejnost od 15. ledna 2010. Tato jeskyně je vyjímečná tím, že je plná nepopsatelných tvarů. Budete muset kráčet po stěnách se speciálním oblekem a s lampičkou v ruce.
 • Bystrianska jeskyně – je největší jeskyní jižní strany Nízkých tater. Krásná jeskyně a také Národní přírodní památka. Jeskyně vznikla v vápencích a dolomitech středního triasu. Klikaté chodby Staré a Nové jeskyně se vytvořily rozšířením puklin podzemními vodami říčky Bystrianky ve třech vývojových úrovních.
 • Velká ledová prospast – (Veľká ľadová priepasť) – nachází se ve vápencovém masívu vrcholu Ohnište (1 538 m), který je budován gutensteinskými vápenci chočského příkrovu z období středního triasu. Hloubka propasti činí 125 m.
 • Vrbické pleso – je největší ledovcovým jezerem v Nízkých Tatrách. Vrbické pleso se nachází v závěru Demänovské doliny ve středisku Jásná. Od roku 1975 je národní přrodní památkou. Pleso od okrajů postupně zarůstá vegetací.

Kultura a památky v nízkých Tatrách

 • Lupečský hrad – (Lupčianský hrad) – Národním kulturní památka Lupčianský hrad stojí na skalním ostrohu asi 10 km východně od Banské Bystrice. Je to národní kulturní památka SR. Nacházejí se zde originály soch z roku 1725, pocházející z morového sloupu z náměstí v Slovenské Lupči.
 • Kostel svatého Mikuláše – (Rímskokatolícky kostol svätého Mikuláša) – je římskokatolický kostel, který se nachází v bratislavské městské části Podunajské Biskupice na Trojičním náměstí. Gotický kostel postavený v 15. stol. v 17. stol. opevněn a v 18. stol. Barokně upraven.
 • Svatý kříž – (Svätý Kríž) – je největší artitukální kostel celý ze dřeva v Evropě. Do obce Svatý kříž byl převezen v sedmdesátých letech minulého století z obce Paludza, která byla zatopena při napouštění přehrady Liptovská Mara mezi lety 1974 – 1982.

Aktivní dovolená – nízké Tatry

Nízké Tatry jsou spíše pro objevy krásy přírody. Když tu budete nezapoměňte vyzkoušet bobovou dráhu, dětský lanový park, cyklistiku a nebo dlouhé čí krátké tůry.

 • Dětský lanový park Tarzánia Jasná – se nachází v obci Jasné pod Chopkom. Má tři různé cesty. Každá je jinak dlouhá, jsou vhodné pro děti od 150 cm.
 • Bobová dráha – Nachází se u Demanovke doliny, 8 km od Aquaparku Tatralandia. Je 1 km dlouhá a prožijete nezapomenutelnou jízdu. Jde o první dráhu svého druhu na Slovensku.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990