Ubytování Malá Fatra

Národní park Malá Fatra je nejnavštěvovanějším a také nejpřitažlivějším slovenským pohořím.
Malá Fatra je krajina se spoustou vonících stromů, obzorů plných hor a kopců. Pokud se sem chystáte vyberte si z naší nabídky chat a chalup k pronajmutí.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Terchová

(kód objektu: 5532)

Lokalita: Malá Fatra - Terchová
Koupání: 1 km
Maximální počet osob: 9
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1 km
Restaurace: 1 km
Cena od: 14 700 Kč za týden

Pěkně zařízená roubená chata situovaná na klidném místě. Chata má 2 oddělené části se samostatným vchodem, a je tak vhodným ubytováním pro 2 spřátelené rodiny, které chtějí prožít dovolenou společně. …

Detail ubytování

Chata - Terchová

(kód objektu: 5531)

Lokalita: Malá Fatra - Terchová
Koupání: 1 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1 km
Restaurace: 1 km
Cena od: 10 920 Kč za týden

Stylová roubená chata stojí na klidném místě obklopeném nádhernými lesy a v blízkosti obce Těrchová, která je rodištěm slavného Juraje Jánošíka. V létě se zde koná mnoho kulturních akcí. Krásná …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Přírodní krásy Malé Fatry

Malá Fatra je známá díky své nádherné přírodě. Její krása a velká příroda z ní dělají klenot slovenské přírody. Malá Fatra se dělí na dva základní podcelky – Krivánskou Malou Fatru a Lúčanskou Malou Fatru. Tyto dvě části pohoří jsou od sebe odděleny hlubokým průlomovým údolím řeky Váh.

Národní park Malá Fatra byl vyhlášen roku 1988. Zasahuje do okresů Žilina, Dolný Kubín, Martin a Ružomberok. Celé pohoří je hustě zalesněné – lesy zabírají 70% rozlohy parku. Vzhledem k pestrému geologickému podkladu i reliéfu pohoří se v národním parku vyskytuje bohatá fauna i flóra.
Známá vesnice je Terchová kde nabízíme chaty i chalupy. K pronajmutí je Chata – Terchová.
Fauna a flora NP – Na území Malé Fatry se zachovaly četné původní živočišné a rostlinné druhy z nichž některé tady nalezly vhodné podmínky po ústupu ledovců posledního glaciálu (doby ledové). Mnohdy lze jen ztěží určit, co jde dílem přírody a co dílem člověka.

Typy na výlet na Malé Fatře

  • Šútovský vodopád – Šútovský vodopád je nejvyšším vodopádem Malé Fatry. Šútovský vodopád nalezneme asi 4 km severně od obce Šútovo v Šútovské dolině na jižních svazích Malé Fatry (Kriváňské Malé Fatry). Jedná o čtvrtý nejvyšší vodopád Slovenska. Jeho vody padají z výšky 38 metrů ze strmého skalního prahu na pomezí dvou geologických jednotek s různou odolností vůči zvětrávacím procesům.
  • Velký Krivaň (1 709 m) – nejvyšší hora celé Malé Fatry ležící v hlavním hřebeni Kriváňské Fatry. Z tohoto vrcholu můžete vidět celou Malou Fatru, Veľkou Fatru, Západní Tatry, Kysuckou vrchovinu či Kysucké a Oravské Beskydy a na západě pak i Beskydy Moravskoslezské.
  • Veľký Rozsutec – Snad nejznámější a nejkrásnější vrchol celé Malé Fatry . Kdo by neznal jeho mohutná a rozervaná vápencová skaliska a další nejrozmanitější skalní formy nacházející se na jeho svazích. Vrchol je také vynikajícím rozhledovým bodem.

Kultura a památky Malé Fatry

  • Strečno – je tajemný hrad, který se nalézá 7 km východně od slovenského města Žiliny nad řekou Váh na okraji Strečenského průsmyku.Vznikl pravděpodobně však již na přelomu 13. a 14. století. Strečno je národní kulturní památka, patří k nejrozsáhlejším slovenským hradům.
  • Starý hrad – (Starhrad) – je zřícenina slovenského hradu nacházející se na pravém břehu řeky Váh nad Domašínckým meandrem. Nedaleko zříceniny je hrad Strečno. Ze zříceniny je nádherný výhled a kolem krásná příroda.
  • Slovenský Betlém – řezbářské dílo Slovenský Betlém najdete v obci Rájecká Lesná. Je umístěn v Domě Božího narození. V listopadu 1995 byl v těchto prostorách otevřen a pro veřejnost zpřístupněn.Celkem je zde rozmístěno na 300 postav, z nichž se polovina také pohybuje. Literatura uvádí, že se jedná o největší objekt tohoto druhu v Evropě.
  • Múzeum slovenské dědiny – Neoficiálně Skanzen Martin je největší přírodní expozicí na Slovensku. Nachází se v Jahodníckych hájích, východně od Martina. V této největší expozici v přírodě na Slovensku je soustředěno téměř 100 objektů lidového stavitelství ze severozápadního Slovenska.

Aktivní dovolená Malá Fatra

V této oblasti jsou vhodné tůry, výstupy, cyklistiky, ale také sjíždění splavů. Přijeďte navštívit poklidné a krásné místo, kde si užijete spoustu příjemných zážitků, které Vás určitě příjemně překvapí.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990